پینک مارکت

پورتال اینترنتی نمایش کالا - لایف اسمایل

جدیدترین محصولات لایف اسمایل در سایت پینک مارکت

 • انواع تابه و قابلمه برند لایف اسمایل
 • انواع ظروف پذیرایی برند لایف اسمایل
 • Life Smile, I'm COOKING
 • انواع ظروف آشپزخانه برند لایف اسمایل
گالری محصولات1 قرعه کشی2 3 تک برنده4

مقالات سایت


همه مقالات
گردشگری
آموزشی
فرهنگی و هنری
مقالات سایت
صنایع دستی


درباره شاسی عکس بیشتر بدانید.
 
تخته شاسی عکس محصولی پرکاربرد در صنعت عکاسی محسوب می گردد و یکی از پر مصرف ترین لوازم عکاسی نوین می باشد که بتدریج جایگزین قاب عکس می گردد و از دلایل فراگیر شدن آن قیمت مناسب ، سادگی و زیبایی آن است.
 
تخته شاسی عکس از سه قسمت تشکیل شده است :
 
 •  تخته شاسی : بهترین نوع آن جهت تولید تخته شاسی عکس از لحاظ صیقلی بودن و مفاومت MDF می باشد و معمولا از قطر هشت میل آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 •  نوار دور شاسی : بهترین روش برای لبه تخته ها استفاده از نوار می باشد که در دو نوع اتویی و پی وی سی عرضه می گردد، البته نوار پی وی سی ، مقاومت بیشتری دارد و به علت تفاوت در نحوه چسباندن آن با نوار اتویی توصیه می گردد . شایان ذکر است نوار پی وی سی توسط دستگاه تمام مکانیزه و به وسیله چسب گرانول بر روی لبه ها چسبانده می شود ولی در مورد نوار اتویی این امر تنها به وسیله یک اتو و با ایجاد حرارت مستقیم انجام می گردد که به همین سبب دوام بسیار کمی دارد.
 
 •  چسب دو طرفه : یک طرف آن بر روی تخته چسبیده می شود و روی دیگر توسط کاغذ سیلیکون محافظت می گردد تا زمان استفاده که کاغذ مورد نطر با شیوه ای مناسب جدا می گردد و عکس روی آن چسیده می شود.
 
عدم توجه به موارد زیر در هنگام تولید ، باعث افت کیفیت تخته شاسی عکس خواهد شد :
 
 •  حباب افتادن زیر چسب پس از قرار گرفتن بر روی تخته که علت اصلی آن ، عدم استفاده از دستگاه های مکانیزه و روش های سنتی در این زمینه می باشد که متاسفانه دقت لازم را دارا نمی باشد و علت دیگر که به ندرت مشاهده می گردد استفاده از چسب های بی کیفیت با برند های متفرقه است که ممکن است فاسد نیز باشند.

 

 • صاف نبودن سطح تخته شاسی که علت آن تمیز نبودن سطح شاسی به هنگام نصب چسب دولایه بر روی تخته شاسی می باشد ومنجر به مشاهده نقاط ریزو درشت در سطح تخته شاسی که پس از نصب عکس بر روی آن خواهد شد مخصوصا عکس هایی با زمینه مشکی منظره ای نا همگون و فاقد کیفیت را به تصویر می کشد . لازم به ذکر است قبل از قرارگیری چسب بر روی تخته می بایست سطح آن کاملا پرداخت گردد و سپس با فشار زیاد باد کاملا عاری از هرگونه گرد و خاک گردد.

 

 •  مشاهده قوس در تخته شاسی ها که معمولا در سایزهای بزرگ مشاهده می گردد و به علت استفاده از تخته های نامرغوب می باشد . شایان ذکر است تخته ها هر چه روشن تر باشند مرغوبتر و هر چه تیره تر از کیفیت اندکی برخوردارند.

 

 • مشاهده پریدگی یا ریختگی در لبه های تخته شاسی که علت آن برش غیر صحیح یا استفاده از نوارهای اتویی می باشد که به صورت دستی بر روی لبه های تخته می چسبد که دوام بسیار پائینی دارد و در برابر برخورد های احتمالی به خصوص در حین جابجایی بسیار آسیب پذیر می باشند.

 

 • استفاده از بسته بندی های غیر استاندارد سبب می گردد تا تخته شاسی ها در حین حمل و نقل آسیب فراوانی ببینند. استفاده از نایلون شیرینگ به همراه کارتن های ضربه گیر است که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه ها دارد و یکی از مهمترین خصوصیت آن ضد آب بودن است از همین رو شیرینگ به عنوان بهرین نوع بسته بندی برای مسیرهای دور شناخته می شود. برای ماندگار بودن تخته شاسی عکس در هوای مرطوب ، لازم است که شاسی ها را بصورت مجزا در بسته بندی سلفونی عرضه نمایند.

 


منبع : پینک مارکت

مقالات مشابه


درباره شاسی عکس بیشتر بدانید.

عوامل عدم موفقیت شغلی چیست؟

انواع ماسک صورت

چگونه در لحظات سخت زندگی قوی باشیم و به خود کمک کنیم؟

چرا آدم ها دنیا را متفاوت می بینند؟

همه چیز درباره گیاه زعفران

هدایت به بالای صفحه