کانال پینک مارکت در تلگرام تک قاب در اینستاگرام پینک مارکت در توئیتر پینک مارکت در گوگل پلاس پینک مارکت در آپارات

پینک مارکت

پورتال ایرانی نمایش کالا

مقالات سایت

همه مقالات
گردشگری
پزشکی و سلامت
آموزشی
اقتصادی
تاریخی
فرهنگی و هنری
مقالات سایت


ارزش نادانسته ها از دانسته ها بیشتر است....

ارزش نادانسته ها از دانسته ها بیشتر است....

 

آموزش از کودکی آغاز می شود و با قدرت یافتن حواس در انسان ، درک وی از محیط پیرامون بیشتر خواهد شد . پس از شروع زمان تحصیل ، آموزش شخص اکتسابی شده و در واقع او به صورت دقیق تری تجربیات و یافته های بشر تا امروز را در همه علوم فرا خواهد گرقت . به مرور و بالاخص در دوران ناجوانی ، با چالش هایی مواجه خواهد شد و دربرخی موارد تطابقی بین دانش ذاتی و دانش اکتسابی وی احساس می شود که به مرور فروکش کرده وانسان خود را بامحیط و تجربیات و علوم فعلی بشر تطابق می دهد.

از آنجاییکه بحث مقاله در مورد بازاریابی و فروشندگی است با مثالی شروع می کنم . فرض کنید 2 نفر بازاریاب داریم و این دو نفر 2 کاتالوگ یکسان در دست دارند و در زمینه فروش محصولات همصحبت هستند و توانایی و تخصص فروشندگی یکسان دارند اما ....

اخبار و اطلاعاتی که این دو نفر دارند یکسان نیستند.

افرادی که در رابطه با خرید محصول می شناشند یکسان نیستند.

تکنیک هایی که برای فروش این محصول دارند نیز یکسان نیستند.

و....

این 2 بازاریاب اگر حرفه ای باشند ، از هر دری صحبت می کنند ولی رموز و اطلاعات استراتژیک فروش محصولات کاتالوگ را برای هم بازگو نمی کنند .....

و اینجاست که نادانسته ها هستند که برگ برنده را رقم خواهند زد. پس سعی کنید دقت و حواس خود را به کارگیرید و همیشه آخرین و بروزترین اطلاعات را از بازار و افراد و محیط پیرامون خود داشته باشید.

تا به حال چند بار در زندگی خود این عبارت را به کار برده اید یا از دیگران شنیده اید. "کاش زودتر فهمیده بودم." خوب زیاد شنیده اید، اما جالب است که باز هم خواهید شنید.

گاهی ارزش نادانسته ها و یا بهتر بگم دانسته هایی که به آنها توجه نمیکنیم ، از این هم بیشتر می شود به گونه ای که زمان دانستن و مطلع شدن یک موضوع مثبت ،  تا سر حد امکان انسان را امیدواریا دگرگون می کند یعنی همان چیزی که وجود داشته است ولی ما اطلاع نداشتیم یا توجهی به ان نداشتیم.

یک مثال از اتفاقات روزانه من - این روزها همه از وضعیت اقتصادی به هر نوع ناراضی هستند. محل کار من در شهرک صنعتی شیراز است و حدودا نیم ساعت با مرکز شهر فاصله دارد. طبق عادت در طول مسیر خریدهای روزانه را انجام میدم . از سوپری خارج شدم پیرمردی گفت شما شهرک صنعتی میری؟ پیرمرد عشایری را سوار کردم که شاید بیست سال و شاید بیشتر از من سن داشت . جوونی او در دوران قبل از انقلاب بود و از حضورش در سپاه دانش گفت و .... طبق معمول صحبت ها از سلام و علیک شروع شد و رفت تو فاز صحبت اقتصادی و وضع خرابه.... از من اصرار که وضع اقتصادی خرابه از اون اصرار که وضعیت اگر خوب نیست بد هم نیست تازه وضع هنوز خوبه. بهش گفتم دستت درد نکنه چه جوری میگی وضع خوبه !!!؟ شروع کردم از اخبار و حواشی صحبت کردن...

تقریبا تو 2 دقیقه مطالبی را گفت که من قانع شدم که اون راست میگه و شاید اگر این مطلب را 10 سال قبل میدونستم (یک نادانسته بزرگ ) خیلی امیدوار در راه اعتلا و پیشرفت خودم و کشورم قدم بر میداشتم.

حالا ببینید اون چی گفت : جوون،  اینجا ایرانه و ایران بزرگ . 70 سال از عمر من گذشت. من سالهای زیادی تو را تو داشتن ونداشتن سپری کردم ولی همه اون روزها گذشت (یعنی نمیخواد به من بگی پول نداشتن سخته!).این چیزایی که تو میگی درسته و تو هر جامعه ای هست ....  شما جوونا شانس آوردین که تو ایران زندگی می کنید می دونی اگر ایران این همه نفت و منابع نداشت وضعیت شما چه جوری بود؟ تمام کشور های منطقه در حال جنگ و درگیری هستند ولی کشور ما امنیت داره....در هر صورت بهداشت و رفاه نسبی داره .... ایران بزرگ می دونی چه قدمت و پیشینه ای داره؟ ایران بزرگتر از این حرفهاست و این اوضاع هم بعد از مدتی بهتر خواهد شد .... من مطمئنم...برای شما جوونا دعا می کنم از این بدتر نشه ....

یک پیرمرد با امید و فکر مثبت ولی ما جوونا چی؟؟؟ خیلی تاسف خوردم.

از اون روز به بعد به این نتیج رسیدم به حای وقت تلف کردن و گوش دادن به حرف های پوچ و منفی از افراد وکانال های مخرب، بیشتر یادبگیرم و تلاش خودم را در راه کشورم به کار گیرم حتی اگرهیچ نتیجه ای مادی نداشته باشه....چون فهمیدم :

حتی ارزش نادانسته مثبت هم از دانسته منفی بیشتره...

منبع : پینک مارکت