پینک مارکت

پورتال اینترنتی نمایش کالا

از پینک مارکت غرفه رایگان بگیرید و محصولات خود را آسان بفروشید...

  • انواع تابه و قابلمه برند لایف اسمایل
  • انواع ظروف پذیرایی برند لایف اسمایل
  • Life Smile, I'm COOKING
  • انواع ظروف آشپزخانه برند لایف اسمایل
گالری محصولات1 قرعه کشی2 3 تک برنده4

مقالات سایت


همه مقالات
گردشگری
آموزشی
فرهنگی و هنری
مقالات سایت
صنایع دستی


درباره پیکراشی با چوب بیشتر بدانید ...

 

پیکرتراشی با چوب در پینک مارکت

درباره پیکراشی با چوب بیشتر بدانید ...

پیکرتراشی هنر و صنعت شکل دادن به اشیا و اجسام است که در هر اندازه یا با هر موادی انجام می گیرد. به محصول نهایی تولید شده از این هنر تندیس، پیکره یا به صورت عامیانه ، مجسمه اطلاق می‌شود و در نهایت ، جسم سه بعدی که با استفاده از هنر پیکر تراشی خلق شده را می‌توان تندیس نامید و باید در تولید آن یک ذوق، خلاقیت یا هنرمندی ، خود را نمایش دهد.

نشانه هایی از این هنر از تمدن غارنشینان بدست آمده است که دلیلی بر وجود هنر پیکر تراشی حتی قبل از پیدایش قدیمی­ترین تمدن ­هاست. به عنوان مثال می توان به یکی از حجاری های بسیار زیبای قبایل مایاها در پرو اشاره کرد .در همه اعصار و قرون هنر مجسمه سازی بعلت مواد اولیه آن که اکثرا سنگ و چوب است به هنری باشکوه و با اصالت بدل شده و در برخی موارد شناسنامه ای برای هویت اجتماعی ، فرهنگ و طرز زندگی آن تمدن،  شده است.

ساخت مجسمه و حجم از چوب در مناطقی از دنیا که از لحاظ اقلیمی دارای هوای گرم و مرطوب یا معتدل است و پوشش گیاهی جنگلی دارد رایج تر است و دلیل آن دسترسی اسان به چوب در این مناطق بوده است.

در حال حاضر نیز از چوب به دلیل مزایای فیزیکی کماکان در صنعت و تولید استفاده می گردد و هنرمندان با ذوق و سلیقه و ابداع ، محصولات مختلفی را خلق می نمایند که در عرصه صنایع دستی نیز ف به صورت محسوسی می توان حضور آن را مشاهده نمود.

 

 


منبع : پینک مارکت

مقالات مشابه


درباره کاشی هفت رنگ سنتی

معرفی کتاب هنر فارس در گذر زمان جلد اول

صنایع دستی چیست؟ تاریخچه و تعاریف و طبقه بندی...

درباره پیکراشی با چوب بیشتر بدانید ...

هدایت به بالای صفحه